14
WRZ
2017

Zbigniew Biegański

Posted By :
Comments : 0

Z p. Kamilem nawiązałem współpracę w maju 2014. Chciałem by mój 15-letni syn, który w wakacje jechał na swój pierwszy obóz żeglarski miał szansę utrzymać się na wodzie i uwierzył, że w przyszłości może dobrze pływać. Efektem wcześniejszych, 3-krotnych prób nauki pływania od 8-go roku życia, była niechęć do pływania: pływał trochę na plecach i bardzo słabo na brzuchu. Miał problemy z oddechem i koordynacją ruchów.

Przez 1,5 miesiąca niewiele udało się poprawić, ale co ważne p. Kamil złapał kontakt z synem, który nabrał chęci na treningi w roku szkolnym 2014/2015 i następnym. Po roku już nieźle pływał, a wiosną 2016 przecierałem oczy ze zdumienia widząc jak syn pływa różnymi stylami. Zmieniła się jego sylwetka, wyprostowały plecy. Rok 2016/2017 to doskonalenie nabytych umiejętności. Pływanie (obok nart) stało się ulubionym sportem syna, co jest szczególnie ważne, gdyż zaczął pasjonować się żeglarstwem.

Słabości i ograniczenia zostały pokonane. Niemożliwe stało się jednak możliwe.

Pan Kamil jest bardzo wymagającym trenerem, posługującym się różnorodnymi metodami treningowymi, które umiejętnie dobiera do danej osoby. I przede wszystkim świetnie nawiązuje relację z uczniem i motywuje go.

o autorze