20
LIP
2017

Wojtek Zakrzewski

Posted By :
Comments : 0

Moja współpraca z Kamilem trwa od października 2016. Kiedy ją rozpoczęliśmy nie byłem w stanie przepłynąć 25 metrów kraulem. W maju 2017 zakończyłem swoje pierwsze zawody triathlonowe w 1/8 dystansu, przepływam w basenie 500 m w czasie 12 min. To wszystko w trakcie tak naprawdę 7 miesięcy treningów.

W trakcie tej współpracy Kamil okazał się profesjonalistą pod każdym względem. Perfekcyjnie przygotowany do każdego treningu z pełnym wachlarzem przeróżnych ćwiczeń poprawiających technikę jak i wytrzymałość. Konkretnie komunikujący swoje oczekiwania wobec zawodnika, stawiający ambitne cele, kładący niesamowity nacisk na technikę pływania, nie przyjmujący kompromisów.

Mam wrażenie że Kamil każdego ze swoich zawodników rozpisuje wręcz na detale, analizuje, tworzy swego rodzaju profil zawodnika, a potem aplikuje przeróżne zestawy zadań, ćwiczeń, które na koniec dnia gwarantują realizację wspólnego celu.

Kamil poza tym, że jest świetnie przygotowany merytorycznie do roli trenera jest też doskonałym praktykiem nie tylko w zakresie pływania ale i kolarstwa jak i triathlonu. Jest to bezcenne, dla kogoś kto chce rozwijać się w tak popularnej jak na obecne czasy dyscyplinie jaką jest triathlon. Doświadczenie z zawodów jak i gruntowna wiedza merytoryczna, którą posiada Kamil to kopalnia wiedzy i bezsprzeczna wartość dodana treningów podczas których Kamil potrafi zasypać taką ilością informacji, że czasami miałem ochotę iść na trening z dyktafonem

o autorze